stacja diagnostyczna projekt

Partnerzy RS AUTO

Certyfikat RS AUTO

Czym jest Certyfikat RS auto - rzetelnie sprawdzone.

Certyfikat RS AUTO to zbiór najistotniejszych informacji na temat używanego samochodu. Jest on przedstawiony w postaci czytelnego raportu zrozumiałego nawet dla osób nie interesujących się motoryzacją. Osobom chcącym kupić używane auto pozwala on zaoszczędzić czas i pieniądze na poszukiwaniu samochodu spełniającego ich wymagania. Zamawiając Certyfikat RS AUTO dowiesz się wszystkiego o interesującym Cię pojeździe bez wychodzenia z domu.

Certyfikat RS auto to raport zawierający wszelkie informacje na temat stanu wizualnego i technicznego sprawdzanego pojazdu. Jest wykonywany przez wykwalifikowanych diagnostów na naszych Partnerskich stacjach diagnostycznych i w niezależnych serwisach, które współpracują z naszą firmą. Punkty te rozmieszczone są na terenie całego kraju. Dzięki dużemu zasięgowi naszej sieci możemy sprawdzić niemal każde auto w dowolnym zakątku kraju. Sprawdzone auto przechodzi pełne badanie na ścieżce diagnostycznej jak w przypadku okresowego badania technicznego. Dodatkowo Certyfikat RS AUTO poszerzony jest o dokładne oględziny karoserii auta, komory silnika i podwozia oraz pomiar grubości powłoki lakierniczej i poprawności działania elementów wyposażenia pojazdu. Wszystko to potwierdzone jest wydrukami z pomiarów oraz obszerną dokumentacją zdjęciową

Cena ustalana jest indywidualnie przez każdego z naszych Partnerów. 

W sprawie sporządzenia Certyfikatu RS AUTO - rzetelnie sprawdzone prosimy o kontakt z wybraną Stacją Partnerską, których lista znajduje się w zakładce Sieć RS AUTO.

Co zawiera Certyfikat RS AUTO - rzetelnie sprawdzone.

Certyfikat podzielony jest na 7 części:

Informacje podstawowe -  pierwsza część zawiera informacje podstawowe na temat danego auta pochodzące z rozkodowania numeru identyfikacyjnego pojazdu tzw. VIN. Pomiędzy informacjami na temat silnika i nadwozia pojazdu zawarta jest tam też informacja dotycząca faktycznej daty produkcji pojazdu. Jest to ważna informacja ponieważ często zdarza się, że nieuczciwi sprzedawcy podają datę pierwszej rejestracji pojazdu  za granicą jako rok produkcji.

Nadwozie i podwozie - w drugiej części znajduje się pomiar powłoki lakierniczej i wszelkie uwagi na temat stanu karoserii i podwozia. Na tym etapie można już wstępnie określić czy samochód miał w przeszłości poważny wypadek lub kolizję.

Ogumienie, oświetlenie, szyby -  kolejna część raportu zawiera opis wszystkich szyb znajdujących się w pojeździe, ogumienia i oświetlenia. Jeśli niektóre szyby różnią się rokiem produkcji lub producentem oznacza to, że były one wymieniane. Sprzedający w swoich ogłoszeniach bardzo rzadko opisują stan ogumienia a w przypadku jego słabej kondycji może się to wiązać z dużymi kosztami wymiany opon na nowe. Na końcu sprawdzane jest oświetlenie auta. W przypadku spalonych żarówek xenonowych lub zaparowanych reflektorów koszty naprawy mogą sięgać nawet kilkuset złotych.

Badanie techniczne - w części czwartej podane są dokładne wartości skuteczności tłumienia amortyzatorów, sił hamowania na poszczególnych kołach oraz opis i ewentualne uwagi z badania zawieszenia na tzw. „szarpakach”.

Silnik - ważnym elementem raportu są oględziny komory silnika, sprawdzenie poziomu płynów eksploatacyjnych i wynik  analizy spalin. Wszystko to zwieńczone jazdą próbną pozwala na określenie poprawności pracy silnika.

Wyposażenie pojazdu - kolejny element raportu to kontrola poprawności działania wyposażenia pojazdu. W nowoczesnych autach niesprawność podzespołów elektronicznych wiąże się ze skomplikowanymi i bardzo kosztownymi naprawami, które często są możliwe do wykonania tylko w autoryzowanych serwisach danego producenta pojazdu.

Wnioski końcowe - to komentarz eksperta zawierający niezależną ocenę stanu technicznego oraz wizualnego pojazdu. Wszelkie uwagi i zalecenia pomogą uniknąć nieplanowanych wydatków oraz będą kartą przetargową w negocjacjach ze sprzedającym.

Poza wyżej wymienionymi elementami do Certyfikatu dołączony jest osobny plik z obszerną dokumentacją zdjęciową.

Korzyści płynące z zamówienia
Certyfikatu RS AUTO - rzetelnie sprawdzone.

 

 

  • uzyskujesz wszystkie niezbędne informacje na temat interesującego Cię auta bez wychodzenia z domu
  • certyfikat RS AUTO pomaga podjąć decyzję o zakupie osobom, które nie znają się na motoryzacji i nie chcą paść ofiarą nieuczciwych sprzedawców
  • raport przygotowywany jest przez świetnie wyszkolonych diagnostów i rzeczoznawców z wieloletnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej
  • auto jest sprawdzane na nowoczesnych urządzeniach, podających konkretne wartości zużycia badanych podzespołów, pozwala to uniknąć kosztownych napraw elementów eksploatacyjnych, które mogą się ujawnić w nie długim czasie po zakupie
  • dzięki dokładnym oględzinom karoserii i podwozia samochodu można zweryfikować bezwypadkowość auta
  • przeprowadzana analiza spalin określa wstępnie w jakiej kondycji znajduje się silnik pojazdu

 

 

Newsletter